ابتکار مردم ووهان: خرید از روی دیوارهای پلاستیکی

به گزارش وبلاگ اپلیکیشن، خریداران روی جایگاه در یک سوی دیوارهای پلاستیکی می ایستند و تا نگاهی اجمالی به کالاها و اقلام فروشی خرید در آن سوی دیوار بیاندازند.

ابتکار مردم ووهان: خرید از روی دیوارهای پلاستیکی

قرنطینه به تدریج در شهر چینی ووهان به عنوان مرکز شیوع ویروس کرونا در دنیا حذف می گردد. این فرایند برای همه ساکنان این شهر به اندازه کافی سریع نیست تا بتوانند مشتاقانه به مراکز خرید و سوپرمارکت ها رفته و به داستان پیک های ارسالی انتها دهند. از طرفی هجوم ناگهانی بسیاری از مردم به سوپرمارکت ها باعث شکل گیری صف های طولانی در برابر فضای خارجی این فروشگاه ها شده است.

به گزارش وبلاگ اپلیکیشن به نقل از رویترز، مناطق مختلف شهر ووهان از ابتدای شیوع ویروس با دیوارهای پلاستیکی در ارتفاع 2 متر بسته شده تا فاصله گذاری اجتماعی به شدت رعایت شده و مردم در فضایی کاملا ایزوله قرار گیرند. این دیوارهای پلاستیکی باعث شد راه خرید مردم به سوپرمارکت ها سخت و طولانی تر شده و بسیاری از مردم شهر ووهان به خریدهای کاملا آنلاین متکی شوند.

در بعضی از این محله ها، دیوارهای پلاستیکی به سد معبری اساسی برای ساکنان تبدیل شده و کسب وکارهای جدیدی را شکل دادند. بعضی از مردم قرنطینه از روی این دیوارها مواد غذایی مورد احتیاج خود را خریداری می نمایند.

مردم ووهان در حال خرید و فروش از روی دیوارهای جدانماینده قرنطینه- استان هوبی- چین/ عکس:رویترز

خریداران این سوی دیوارهای پلاستیکی می ایستند و تا نگاهی اجمالی به کالاها و اقلام فروشی خرید در آن سوی دیوار بیاندازند. در بعضی از مناطق مردم برای تماشای آن سوی دیوار از جایگاه یا چهارپایه (چارپایه) استفاده می نمایند.بعضی از این جایگاه ها با بند و طناب به دیوارها وصل شده اند. آنها با صدای بلند با فروشندگان صحبت و قیمت ها را چک نموده و پس از آن تلفن همراه خود را درآورده و با اپلیکشین های مخصوص پرداخت پول کالای مورد نظر را برای فروشنده واریز می نمایند تا ریسک آلودگی به وسیله پول نقد را کاهش داده و در آخر نیز مواد غذایی را از آنسوی دیوار تحویل بگیرند.

خریداران این سوی دیوار از جایگاه برای ارتباط و ارزیابی بهتر جنس استفاده می نمایند/ عکس:رویترز

یک فروشنده گوشت خوک در آن سوی دیوار در این باره گفت: این دیوارها برای ما خوب شده و فرصتی برای فروش ایجاد نموده است.

فروشندگان آنسوی دیوارهای پلاستیکی با قرادادن اطلاعات اجناس فروشی خود روی تخته های کوچک وایت برد در سمت مخالف دیوار اجناس و کالاهای خود را به مردم پشت دیوار معرفی می نمایند. بیشتر مواد فروشی برنج، گوشت، خرچنگ های سفارشی و مواد عذایی محلی است.

بعضی از سوپرمارکت ها در روز چهارشنبه باز شده و تعداد زیادی از مشتریان در برابر آنها صف کشیده اند. هر کدام از مشتریان حدود یک و نیم متر از هم فاصله دارند و شبیه یک مار دور بلوک سوپر مارکت چرخیده اند. بسیاری از آنها برای مقابله با ویروس لباس هایی شبیه بارانی می پوشند. از طرفی شلوغی صف و فضای داخلی مارکت ها در شرایط کنونی نگران نماینده است.

بسیاری از مردم ووهان برای خرید در برابر سوپرماکت ها صف کشیده اند /عکس:رویترز

یک مرد 68 ساله که در صف سوپرمارکت ایستاده در باره مواد غذایی آن سوی دیوار گفت: بسیاری از اقلام آنها تازه نبودند. طعم خوبی هم نداشتند. اگر می توانستیم در هر زمان که دوست داریم به سوپرمارکت ها برویم اقلام بهتری پیدا می کردیم.

ووهان میخواهد در تاریخ 8 آوریل (20 فروردین امسال) قرنطینه را به طور کامل حذف کند. در این تاریخ مردم ووهان می توانند کاملا آزادانه و بدون احتیاج به فرم و یا محدودیت های قرنطینه خانه را ترک نمایند. آنها از 23 ژانویه امسال میلادی (3 بهمن 98) در قرنطینه به سر می برند.

خرید و فروش مردم از روی دیوار در ووهان چین /عکس:رویترز

عکس:رویترز

عکس:رویترز

عکس:رویترز

عکس:رویترز

--

--

منبع: عصر ایران

به "ابتکار مردم ووهان: خرید از روی دیوارهای پلاستیکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتکار مردم ووهان: خرید از روی دیوارهای پلاستیکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید